Atsisiųskite Healthilife leidinius apie nakvišų aliejų:
 
 
Atsisiųsti ›
 
Atsisiųsti ›
 
 
Jūsų PMS testas
Sužinokite, kokio lygio Jūsų PMS!
 
 
 
El. paštas
 
 
Slaptažodis
 
Pamiršote slaptažodį?
Spauskite čia
 
Naujas lankytojas?
Užsiregistruokite!
Naujienos arrow Konkursai arrow Pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlė
 
Pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlė
Nacionalinė PMS asociacija atliko tyrimą apie moterų savijautą PMS laikotarpiu. Moterims buvo užduotas tik vienas, bet labai aktualus klausimas: „Ką įsidėtumėte į pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlę?“.

Štai ką asociacijai pavyko sužinoti!

Šokoladas
Pasirodo, svarbiausias ir populiariausias vaistas nuo PMS buvo šokoladas. Vienoms moterims patiko juodas, kitoms – pieniškas šokoladas, o dar kitoms – braškės baltojo šokolado padaže. Nemėgstančios šio palaimą teikiančio produkto rinkosi saldainius – „guminukus“. Tačiau nė viena PMS vaistinėlė neliko be saldumynų.

Antrąją vietą sąraše užėmė įvairiausi užkandžiai bei dideli puodeliai arbatos.

Norisi atsipalaiduoti, palepinti save
Ne mažiau svarbūs pasirodė vaistai nuo galvos skausmo, eteriniai aliejai, smilkalai bei žvakės.

Taip pat moterys svajojo apie karštą putų vonią, kojų masažą, jogą ar tiesiog ramų vakarą skaitant knygą ar žiūrint kvailas komedijas, geros nuotaikos filmus. Visa tai padeda atsipalaiduoti, pamiršti dienos rūpesčius.

Artimų žmonių palaikymas
Ciklo antroje pusėje, ypatingai prieš pat prasidedant menstruacijoms, moterims labai svarbi mylimų žmonių parama, artumas. Dažnai vyrai nežino, kaip elgtis su moterimi, kuri dėl PMS tampa irzli, nervinga, pernelyg jautri.

Pažvelgus į moterų PMS vaistinėlę, nesunku suprasti, kad užtenka nuoširdaus apkabinimo. Būtent jį daugiau nei pusė moterų pasirinko kaip vieną iš svarbiausių pirmosios pagalbos prieš PMS vaistų. Likusios rinkosi susitikimus su gerais draugais, bet jokiu būdu ne su naujais nepažįstamaisiais.

Ašaros
Visgi moterys mano, kad tomis dienomis prireiks ir vienkartinių nosinaičių bei pagalvių išsiverkimui, todėl nepamiršta ir jų.

Nakvišų aliejus
Moterys minėjo ir pastaruoju metu Lietuvoje vis labiau populiarėjantį nakvišų aliejų. Tikriausiai jos ne tik įsidėtų šį maisto papildą į savo svajonių vaistinėlę, bet jį jau vartoja ir žino apie teigiamą nakvišų aliejaus poveikį. Todėl šių moterų daiktų sąrašai priešmenstruaciniam sindromui numalšinti buvo trumpesni. Jos nesijautė taip stipriai priklausomos nuo PMS, kaip moterys, nevartojančios nakvišų aliejaus.

Originaliausi pasirinkimai:
6 pakuotės „Coca cola“ gėrimo;
atkaklumo- bei pasitikėjimo savimi patarimai;
vasariška diena – kad galėtų pabėgioti parke;
mečetė (kalbama apie šaltąjį ginklą) kam nors nužudyti ir žalia korta, kuri išlaisvintų iš kalėjimo (jei šiuo įrankiu būtų pasinaudota);
namas vidury miško;
simpatiškas vaikinas;
prietaisas, stebuklingai išnaikinantis visus veidrodžius;
ausų kamštukai;
draugų laiškai ir atvirukai su šiltais prisiminimais.

Pasirinkimai logiški
Visi moterų pasirinkimai, kad ir kaip keistai beskambėtų, yra logiškai paaiškinami.

PMS metu atsiranda ypatingas potraukis produktams, kurių sudėtyje gausu angliavandenių. Todėl šokoladas, saldumynai bei kiti užkandžiai ir buvo pirmieji moterų sąraše. Angliavandeniai teigiamai veikia nuotaikų kaitą, todėl šio produkto nereikėtų atsisakyti, bet vartoti patartina saikingai. Reikėtų užkandžiauti dažniau, bet mažomis porcijomis, taip bus pastoviai palaikomas angliavandenių kiekis organizme.

Šiuo laikotarpiu moterys tampa irzlesnės bei dirglesnės, nei įprastai. Jas kamuoja depresija, nuotaikų svyravimai, nepasitikėjimo savimi jausmas. Išvengti šių nemalonių pojūčių padeda jauki aplinka, artimų žmonių palaikymas bei supratingumas. Moterims reikalingas poilsis bei ramybė, jos turi jaustis saugios, mylimos, reikalingos. Vertėtų užsiimti mėgiama veikla, kuri atpalaiduoja, sumažina stresą.

Ne viena moteris dėl PMS jaučia spazminius galvos skausmus, kurie neleidžia susikaupti, skatina dar didesnį irzlumą bei pyktį.

Dėl skysčių kaupimosi organizme moters kūnas pabrinksta, ji jaučiasi nepatraukli. Tai primena ir pabrinkusios bei skausmingos krūtys. Todėl nesinori susitikti su nepažįstamaisiais, ima pyktis, kad drabužiai tampa per ankšti. Posakis: „Visi jie kiaulės, o aš neturiu, ką apsirengti“ puikiausiai atspindi esamą savijautą.

Pastebėta, kad mažesnius PMS simptomus jaučia tos moterys, kurios vartoja nakvišų aliejų. Šis maisto papildas padeda atstatyti sutrikusią hormonų pusiausvyrą ir išvengti nemalonių PMS pojučių.

O ką Jūs įsidėtumėte į pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlę?
 
Papasakokite, kaip turėtų atrodyti Jūsų „Pirmosios pagalbos prieš PMS vaistinėlė“, be kokių daiktų šiomis dienomis neišgyventumėte?

Įdomiausių ir originaliausių PMS vaistinėlių autorės bus apdovanotos Healthilife prizais.

Jūsų laiškų laukiame adresu info[at]healthilife.lt.
 
 
 
Kiti konkursai:
 
Kaip PMS trukdo moterims gyventi?
 
 
 
© - Healthilife.lt - visos teisės yra saugomos.